Aktualności
Wyjazdowe posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony Przyrody w rezerwacie przyrody „Stawy Przemkowskie”

W dniu 14 września 2021 r. przeprowadzono wyjazdowe posiedzenie Regionalnej Rady Ochrony Przyrody przy Regionalnym Dyrektorze Ochrony Środowiska we Wrocławiu, którego tematyka dotyczyła głównie rezerwatu przyrody „Stawy Przemkowskie”.

2021-09-20
Wspólny patrol terenu rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, Państwowej Straży Rybackiej w Miliczu, Straży Leśnej Nadleśnictw Milicz i Żmigród, Straży Parków Krajobrazowych Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych i Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego, przeprowadzili wspólny patrol mający na celu ograniczenie nielegalnej penetracji terenu rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”.

2021-08-24
Co powinniśmy wiedzieć planując wycieczkę do rezerwatu przyrody „Stawy Milickie”

Wakacje i tzw. długie weekendy to dla wielu osób doskonała okazja do aktywnych wypadów za miasto. Planując wycieczkę do rezerwatu przyrody „Stawy Milickie” należy pamiętać, że mądre korzystanie z wypoczynku w granicach tego obszaru chronionego ma znaczenie przyrodnicze, gdyż nie powoduje negatywnego oddziaływania na ptaki i inne zwierzęta oraz roślinność.

2021-08-04
21 maja – Europejski Dzień Natura 2000

Natura 2000 to jedyna w swoim rodzaju forma ochrony przyrody, a Europejski Dzień obszarów Natura 2000 to znakomity pretekst do poznawania cennych przyrodniczo terenów, które są w każdym zakątku Polski.

2021-05-21
Więcej aktualności
Kalendarz

 

 

Wyszukiwarka